Vritet një ushtar gjatë shkëmbimit të zjarrit në një kazermë në Austri

Vritet një ushtar gjatë shkëmbimit të zjarrit në një kazermë në Austri

Një ushtar është vrarë dhe një tjetër është plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në një kazermë në një bazë ajrore në qytetin austriak të Viner Neustad, tha zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes.

“Në bazën ajrore në Viner Neustad, ushtari që ishte duke bërë roje u vra dhe një tjetër ushtar u plagos gjatë një shkëmbimi të shkurtër zjarri para orës 07:00 të ditës së sotme”, tha zëdhënësi i Ministrisë austriake të Mbrojtjes, Michael Bauer.

Agjencia austriake e lajmeve APA, raportoi se ushtari ishte duke bërë roje dhe hapi zjarr gjatë një argumenti.

Sipas kësaj agjencie, ai më pas u qëllua nga një oficer ushtarak me gradë më të lartë.

LEXO EDHE:

Back to top button