Wendy Williams rikthehet në rehabilitim për problemet e abuzimit me substancat

Wendy Williams rikthehet në rehabilitim për problemet e abuzimit me substancat

Prezantuesja e njohur, Wendy Williams është rikthyer në rehabilitim për të trajtuar problemet e saj të abuzimit me substancat në mes të pasojave të saj me kompaninë e prodhimit Debmar-Mercury.

Nuk dihet se ku po trajtohet Williams, por ajo më parë ka kërkuar ndihmë nga qendrat në Florida dhe Long Island City të New Yorkut.

“Është përkeqësuar. Ajo kaloi nga vera në vodka”, tha një burim për PageSix.

Thuhet se problemet shëndetësore dhe varësia e Williams u përkeqësuan pasi kompania e prodhimit të ish-emisionit të dyshohet se refuzuan t’i ofronin ndihmë.

“Ata ia kthyen shpinën asaj. Ata kishin shumë kontroll mbi dikë kaq të prekshëm”, shpjegoj një burim.

Shqetësimet rreth shëndetit dhe mirëqenies së Williams u rishfaqën në fillim të gushtit pasi ish-prezantuesja e radios pretendoi se ajo ishte e martuar me një oficer të NYPD-së.

“Gjërat janë me të vërtetë keq. Nuk është e njëjta Wendy… Ajo është regresuar si e çmendur dhe familja e saj në Florida është shumë e shqetësuar për të”, tha një burim atë kohë.

Foto: Mega

Mes dramës në jetën e saj personale, jeta publike e Williams po vuante gjithashtu, pasi ajo hyri në një betejë publike me bankën, Wells Fargo, pasi u bllokua nga llogaritë e saj.

Williams luftoi me abuzimin e substancave që në fillimet e karrierës së saj.

Ajo ishte esëll derisa u duk se u rikthye në fund të vitit 2018 ose në fillim të 2019. Në atë kohë, ajo pushoi nga shfaqja e saj për dy muaj

LEXO EDHE:

Back to top button