Zelensky zotohet ta bëjë luftën “më të dhimbshme” për trupat ruse

Zelensky zotohet ta bëjë luftën “më të dhimbshme” për trupat ruse

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u zotua se do ta bënte fushën e betejës “më të dhimbshme” për trupat ruse pas një dite tjetër vdekjeprurëse raketash që ranë mbi Ukrainën.

Presidenti ukrainas tha se mbrojtja ajrore ishte “përparësia numër një” pasi mijëra njerëz kaluan të hënën në strehimoret e bombave ndërsa shpërthimet shpërthyen në qytete në të gjithë vendin.

Të paktën 14 persona u vranë dhe 97 u plagosën në sulmet në Kiev, Kharkiv, Dnipro, Lviv, Sumy, Zaporizhzhia, Zhytomyr dhe gjetkë.

LEXO EDHE:

Back to top button