11 të vdekur dhe 660 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

11 persona në Shqipëri kanë vdekur shkak i COVID-19. Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 660 raste të reja me COVID-19.

Ndërkohë janë shëruar 555 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e tyre në 35,551 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 287 pacientë, 23 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button