26 të vdekur dhe 978 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 667 teste dhe prej tyre 978 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, ose 37% e testeve të kryera. Në 24 orët e fundit po ashtu kanë ndërruar jetë edhe 26 pacientë, numri më i lartë i viktimave që nga fillimi i pandemisë. Shtëpia e Shëndeti njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar vetëm 23 persona.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button