Shqipëri, 501 raste të reja me koronavirus dhe 2 viktima

Në Shqipëri është shënuar sot numri më i lartë me të infektuar brenda ditës nga koronavirusi, duke thyer një tjetër rekord. Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar 501 raste të reja nga 1942 testime të kryera për të dyshuar.

- Advertisements -

Gjatë 24 orëve të fundit dy qytetarë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm.

Tirana vijon të ketë numrin më të lartë të të infektuarve, ku sot janë konfirmuar 219, ndjekur nga Elbasani me 33 të i infektuar.

Në orët e fundit janë shëruar 90 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 12,092 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 374 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

LEXO EDHE:

Back to top button