61.404 raste me COVID-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

Nga 13 marsi 2020-të kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë janë infektuar me këtë virus 61 mijë e 404 persona, ndërsa janë shëruar 53 mijë e 231.
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.303 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 318 raste pozitive.

LEXO EDHE:

Back to top button