734 gjoba për mos mbajtje të maskës

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për parandalimin e coronavirusit.

- Advertisment -

Nga ky dikaster njoftojnë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 734 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse.

MPB ju bën apel të gjithë qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, dhe që kanë për qëllim parandalimin e COVID-19.

LEXO EDHE:

Back to top button