8 viktima dhe 199 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 199 raste të reja me virus korona, nga gjithsej 1846 të testuar. Sipas raportit të sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë, 8 persona kanë humbur jetën nga virusi korona, ndërsa 264 i janë shtuar listës së të shëruarve. Numri i të diagnostikuarve që nga fillimi i pandemisë është mbi 94 mijë kurse raste aktive janë 7875. Numri i përgjithshëm i pacientëve pozitivë dhe të dyshuar për virusin korona që trajtohen në spitalet në vend është 594.

LEXO EDHE:

Back to top button