“Aq më ka mavijosur sa kam qenë 9 ditë në terapi intensive në spital” – Aktori për pak humbi jetën në sheshxhirimin e filmit legjendar

“Aq më ka mavijosur sa kam qenë 9 ditë në terapi intensive në spital” - Aktori për pak humbi jetën në sheshxhirimin e filmit legjendar

Aktori Sylvester Stallone kujtoi grushtin që mori nga aktori Dolph Lundgren që e dërgoi në terapi intensive.

Duke folur në dokumentarin e ri të Netflix ‘Sly’, aktori reflektoi mbi karrierën e tij të pabesueshme dhe se si ai u shndërrua nga një djalë i rregullt në një yll të Hollivudit, dhe historia e karrierës së tij nuk do të ishte e plotë pa folur për ekskluzivitetin që e bëri atë. një yll – “Roki”.

 

 

 

Veçanërisht, Stallone shpjegoi se gjatë xhirimeve të “Rocky IV”, Lundgren, i cili luante antagonistin Ivan Drago, “e ktheu atë në pluhur”, kështu që Stallone kishte frikë se ai mund të kishte vdekur dhe përfundoi “duke folur me engjëjt” pas atyre goditjeve.

 

“Dolph Lundgren, ai më dërrmoi. Më vonë atë natë, zemra ime filloi të fryhej – gjë që ndodh kur zemra rrah në gjoks. Më pas presioni i gjakut më shkoi në 260 dhe ata menduan se “po flisja me engjëjt”. Gjëja tjetër që di, jam në terapi intensive, i rrethuar nga infermiere të ndershme”, shpjegoi Stallone gjatë dokumentarit.

 

“Dolph Lundgren më dërgoi në spital për nëntë ditë. Në thelb, e përmblodha në Rocky IV, kur je në tokë dhe po lutesh që dikush të të godasë me grusht në mjekër që të mos vuash më. Ka një zë të vogël brenda teje që thotë, ‘Më jep një tjetër raund’”, shtoi Stallone.

Aktori tha më parë se gjatë xhirimit të skenave të zënkës, ai i tha Lundgrenit të harronte koreografinë dhe se si dyshonte se prerja në brinjë e bëri atë të shkonte në spital më vonë atë natë.

Pavarësisht aksidentit, Stallone dhe Lundgren mbetën miq dhe madje luajtën në filma të tjerë së bashku, duke përfshirë vazhdimin e Rocky IV, Creed II.

 

 

Lundgren gjithashtu bëri shaka më parë për incidentin.

“Unë thjesht po zbatoja urdhrat.” Ai ishte shefi. Unë bëra atë që më tha. Stallone vazhdon të flasë për këtë, kështu që ndoshta ai ka të drejtë. Ai shkoi në spital, por nuk e di nëse ishin goditjet e mia apo sepse ishte shumë i zënë si regjisor, aktor dhe skenarist”, tha Lundgren për Guardian në vitin 2022.

 

LEXO EDHE:

Back to top button