Arrestohet një burrë në Tiranë, dhunonte dhe mbyllte në banesë nënën, gruan dhe vajzën

Arrestohet një burrë në Tiranë, dhunonte dhe mbyllte në banesë nënën, gruan dhe vajzën

Një 35-vjeçar në Tiranë është arrestuar pasi mbante të mbyllur në banesë nënën, bashkëshorten dhe vajzën e tij të mitur, sa herë që ai largohej, duke ju ndaluar komunikimin me persona të tjerë, si dhe ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike, në mënyrë të vazhdueshme, ndaj bashkëshortes.

Gjithashtu, nga verifikimet e kryera ka rezultuar se 35-vjeçari, sa herë largohej nga banesa, i monitoronte me kamera dhe ju bllokonte valët e telefonit duke mos i lejuar të komunikojnë me asnjë person, raporton euronews.al.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXO EDHE:

Back to top button