Boki-13: Kam pasur presion nga vagabondët politikë

Bojan Jovanovski-Boki 13 në seancën e sotme gjyqësorë theksoi se edhe pse ka pasur presion politik ndaj tij, ai nuk i është nënshtruar kërcënimeve.

- Advertisment -

“Nuk iu nënshtrova presionit politik të vagabondëve politikë”, tha Boki në gjykatë, pas çka iu ndërpre fjala.

Jovanovski tha se gjykatësja është nën ndikim të politikës.

Ai gjithashtu kërkoi përjashtimin e gjyqtares Sofçe Gavrillova pasi që mendon se ajo është e njëanshme sepse po e njëjta ka qenë pjesë e Këshillit Gjykues që e dënoi Boki-13 me nëntë vjet burg në rastin “Reketi”, ku u shpall fajtor për zhvatjen e më shumë se një milion eurove nga biznesmeni Orce Kamçev.

Gjykimi për rastin Lidhja Ndërkombëtare ka vazhduar me tension dhe argumente midis gjykatësit dhe të akuzuar, ku përveç Bokit-13, të akuzuar janë edhe babai i tij Mile, dy bashkëpunëtorë dhe ish nënkryetarja e LSDM-së dhe ish-deputetja Frosina Remenski.

LEXO EDHE:

Back to top button