Mbante armë zjarri me vete: Arrestohet 20-vjeçari në Tiranë

Një 20-vjeçar në Tiranë është arrestuar për armëmbajtje pa leje. Njoftohet se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e të riut Ledjan Muçalla, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës, një armë zjarri pistoletë, një armë zjarri automatik dhe një krehër me 21 fishekë.

- Advertisment -

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vjet burgim. /abcnews.al/

LEXO EDHE:

Back to top button