Bullgari, makinë sportive si anije kozmike

Projekti bullgar për një makinë sportive elektrike me 5000 kuaj fuqi po jep sërish shenja jete. Pasi u njoftua rreth dy vite më parë, janë publikuar fotot nga brenda të Alieno Arcanum. Kjo makinë duket si një anije kozmike dhe nuk kishte si të ishte ndryshe nëse nisemi nga emri Alieno- jashtëtokësor në italisht. Kjo makinë do të jetë e disponueshme në 4 versione dhe versioni më i shpejtë do të mundësojë një shpejtësi maksimale prej 488 kilometra në orë.

LEXO EDHE:

Back to top button