Cillian Murphy kthehet si Tommy Shelby: Netflix konfirmon zyrtarisht xhirimet e “Peaky Blinders”

Cillian Murphy kthehet si Tommy Shelby: Netflix konfirmon zyrtarisht xhirimet e “Peaky Blinders”

Netflix ka konfirmuar zyrtarisht se do të xhirohet filmi “Peaky Blinders”, në të cilin Cillian Murphy kthehet në rolin e Tommy Shelby.

Siç raportohet nga Deadline, Netflix i ka dhënë dritën jeshile një filmi artistik ku do të luajë fituesi i ‘Oscar’, në një rikthim në rolin ikonik të liderit të klanit nga Birmingham.

Tom Harper është drejtor i filmit ende të pa titulluar, dhe ai nuk është i panjohur për serialin duke pasur parasysh se ka punuar në gjysmën e sezonit të parë.

Cillian Murphy

Xhirimet do të fillojnë më vonë këtë vit nga një skenar i krijuesit të “Peaky Blinders”, Steven Knight.

Producentët ekzekutivë janë Harper, David Kosse, Jamie Glazebrook, Andrew Warren dhe David Mason.

Filmi do të xhirohet në bashkëpunim me BBC Film.

Detajet e këtij filmi dhe kasti po mbahen të fshehta, megjithëse Knight më parë tha për Deadline se historia e filmit do të zhvillohet gjatë Luftës së Dytë Botërore.

 

Seriali filloi të transmetohej në vitin 2013 në BBC 2 dhe pas katër sezonesh u transferua në BBC 1.

Ky film vlen të ceket se zhvillohet në kohën e pas Luftës së Parë Botërore.

LEXO EDHE:

Back to top button