Dhjetë arsyet pse burrat largohen nga gratë: Mos i bëni këto gabime!

Sigurisht, një grua tjetër është arsyeja më e zakonshme, por ka shumë arsye të tjera që mund ta bëjnë partnerin tuaj të ikë nga ju.

Ju dëshironi ta ndryshoni atë

Në fillim ju pëlqeu gjithçka tek ai. Dhe më pas me kalimin e kohës zbulove se ai mund të ndryshojë sjelljen e tij në tryezë, se duhet të rruhet më shpesh, se gjysma e gjërave në dollapin e tij janë të gabuara… Ndërsa ju përpiqeni ta ndryshoni atë, ai do t’ju zëvendësojë me dikë tjetër. nuk do të kërkojë ndryshime në të.

Ju shpesh refuzoni seksin

Ky mund të jetë gabimi më i madh që një grua mund të bëjë në një lidhje apo martesë, të refuzojë seksin.
Mirë, ndonjëherë do të keni vërtet dhimbje koke, por ato migrena të shpeshta të shkaktuara nga asgjëja, refuzimi i vazhdueshëm në shtrat nuk do t’i shkaktojnë atij pendim, por nevojën për të gjetur një grua tjetër për të kënaqur epshin e tij. Sutjenat, shapkat, takat e larta në shtrat… nuk janë të rezervuara vetëm për muajt e parë të një lidhjeje. Rinovoni koleksionin, surprizoni në makinë… që të mos ju befasojë dhe atë në mënyrë të pakëndshme.

Ju e njihni atë si në pjesën e pasme të dorës

Nëse po, ai do të dalë shpejt nga ajo hapësirë ​​e ngushtë që po e shtyn. Burrat i duan muret e tyre dhe nuk përpiqen t’i shembin ato. Lëreni të shkojë, ai do t’i prishë me dëshirë me një ritëm që i përshtatet më së miri. Mos u nxitoni, do të jetë më interesante për ju.

“martohu me mua”

Një marrëdhënie e gjatë është një term relativ. Për disa është gjashtë muaj, për disa gjashtë vjet. Nëse doni martesë dhe fëmijë, duhet të balanconi me kujdes qëllimet tuaja dhe frikës së tij se unaza e martesës në dorë do t’i “shtrëngojë” rreth qafës. Nëse nuk mund të prisni, dilni nga lidhja. Nuk do të merrni atë që po kërkoni, por do t’i lini vend një mashkulli të ri që do të njëjtën gjë si ju.

Ai ka gjithmonë të drejtë

Është mirë që je me takt dhe i gatshëm për kompromis, por kur ka “shkëndijat” mes jush, thoni atë që ju shqetëson. Dinjiteti është më tërheqës nga të gjitha cilësitë.

Ju jeni gjithmonë në dispozicion

Do të thotë gjithashtu se jeni potencialisht i mërzitshëm. Burrat janë gjahtarë dhe gjahu që është i vështirë për t’u gjetur është më i shtrenjtë. Nëse nuk jeni një nga ata, ai së shpejti do t’ju refuzojë dhe do të nisë një fushatë të re…

ti nuk je “ai”

Gratë nuk janë të vetmet krijesa optimiste. Meshkujt gjithashtu pëlqejnë të mbajnë syze ngjyrë rozë në fillim të një lidhjeje. Sapo t’i heqësh, nuk mund t’i detyrosh t’i kthesh me forcë. Jo jo. Mbani kokën lart dhe vazhdoni.

Mos u shqetësoni rreth tij

Ai nuk do t’ju lërë për shkak të një dreke pa shije, edhe pas një viti urie. Ai do të largohet nga ju kur të kuptojë se nuk ju intereson fare për të dhe përgatitja e ushqimit është vetëm një nga mënyrat për t’i treguar dikujt se sa shumë e doni. Burrat nuk do ta pranojnë kurrë, por duan që dikush të kujdeset për ta, me butësi dhe kujdes, ashtu si një nënë. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni skllav i dëshirave të tij dhe t’i përmbushni të gjitha pafundësisht, por gjithsesi bëni një përpjekje rreth partnerit tuaj.

Ju jeni xheloz

Ajo ju tregon për super kolegen e re, për komshiun, për… Po, alarmi juaj i xhelozisë ka një arsye të bie, por jo të bjerë pa pushim.

Ju kundërshtoni

Kundërshtimi është më i vështirë për të sesa nëse shpenzonit gjysmën e pagës për këpucë të reja. Pra, shkoni në pazar në vend që t’i tregoni atij pse nuk e bëri këtë apo atë dhe pse e bëri këtë në vend të asaj…

LEXO EDHE:

Back to top button