Ditëve në vijim do të kemi mot me diell dhe temperatura deri 39 gradë


Në ditët në vazhdim do të jetë mot me diell me rritje të temperaturave ditore, paralajmërojnë nga DPHM.

Gjatë kohës së fundjavës do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të zbresin deri në 11 gradë, ndërsa ato maksimale gjatë ditës do të arrijnë deri në 39 gradë. f

LEXO EDHE:

Back to top button