Donjeta kërkon medalje, përballet me boksieren rumune

Donjeta Sadiku do ta zhvillojë sot meçin e radhës në karrierë. Boksieria nga Kosova do të ndeshet me rumunen Marin Loredana Andreeea. Sadiku kërkon sot medalje evropiane në këtë përballje.

“Donjeta është në formë të mirë dhe me disponim dhe do të jap gjithçka nga vetja dhe të shkruaj edhe një histori në boks për medalje evropiane të senioreve e cila i mungon Kosovës më shumë se 35 vite”, ka shkruar zëdhënësi i FBK, Latif Demolli.

LEXO EDHE:

Back to top button