Draghi zhvillon bisedë telefonike me Zelenskyn, në fokus sulmet e fundit në Ukrainë

Draghi zhvillon bisedë telefonike me Zelenskyn, në fokus sulmet e fundit në Ukrainë

Në kuadër të Samitit të sotëm të G7, kryeministri Mario Draghi ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, sipas la repubblica.

Telefona u fokusua në zhvillimet më të fundit në terren, veçanërisht në lidhje me sulmet me raketa të kryera nga forcat ruse kundër Kievit dhe qyteteve të tjera të Ukrainës.

Presidenti Draghi dënoi sulmet brutale, të cilat rrisin dhe përkeqësojnë më shumë përgjegjësinë e forcave ruse dhe konfirmojnë mbështetjen e Italisë me autoritetet dhe popullsinë ukrainase.

LEXO EDHE:

Back to top button