Dua Lipa e pagoi reperin DaBaby 340 mijë euro për bashkëpunimin në këngën “Levitating”

Dua Lipa e pagoi reperin DaBaby 340 mijë euro për bashkëpunimin në këngën “Levitating”

Deklaratat e neveritshme të reperit DaBaby për pacientët me HIV i kushtuan shumë te bashkëpunëtorja e tij e famshme Dua Lipa, por sipas një prej artistëve të tij të label-it ‘Billion Dollar Baby’, ai ende u largua me një qindarkë të bukur.

Stunna 4 Vegas zbuloi – të paktën sipas tij – se DaBaby mori 350,000 dollarë (340,000 euro) vitin e kaluar për paraqitjen në këngën “Levitating (Remix”) të artistes me origjinë shqiptare.

Në intervistën e tij në VladTV, Stunna vazhdoi të garantonte për reperin DaBaby, duke thënë se ai ishte në gjendje të mirë me të gjithë fansat dhe fondet e tij, shkruan TMZ.

Gjatë periudhës së bojkotimit të reperit DaBaby për shkak të deklaratave të tij famëkeqe rreth komunitetit LGBT+ dhe pacientëve me HIV, ai thotë se fluksi i parave dhe makinave të DaBabyt nuk u ndal.

Ata thonë se nuk ka gjë të tillë si “marketing i keq”, dhe kjo është plotësisht e vërtetë në këtë rast, nëse statistikat e Stunnas janë të sakta.

Kujtojmë që pas deklaratave skandaloze që DaBaby bëri vjet në një nga koncertet e tij, ai hoqi dorë nga një bashkëpunim me Lil Wayne që e ktheu atë në tabelën e Billboard. Kënga arriti kulmin në vendin e dytë.

Por atij përfundimisht u largua nga listat e Billboard, pasi reagimi i tij famëkeq në festivalin Rolling Loud korrikun e vitit të kaluar, mori dhenë.

Dua pasi mori vesh nga mediat se çfarë kishte bërë kolegu i saj, reagoi menjëherë aso kohe në Instagram.

Ajo theksoi se ishte “e habitur dhe e tmerruar” nga fjalët e bashkëpunëtorit të saj dhe u distancua nga situata në një përgjigje të zjarrtë.

Mjerisht, kënga “Levitating” vazhdoi gjithashtu të përfshihej në skandale.

Kjo pasi një grup i zhanrit ‘reggae’ ngriti një padi për shkelje të së drejtës së autorit marsin e kaluar duke pretenduar se Lipa ‘vodhi’ pjesë të këngës së tyre pa miratim dhe i inkuadroi ato në këngën e saj hit, “Levitating”.

LEXO EDHE:

Back to top button