Dua Lipa kryeson listat latine, rrëzoi nga froni “Mamacita-n”


Bashkëpunimi i Dua Lipës me J Balvin, Bad Bunny dhe Tainy po rezulton mjaft i suksesshëm. “Un dia” renditet e para në sondazhin e “Hot Latin Songs”.

Bashkëpunimi i tyre, publikuar në 24 korrik, rrëzoi nga froni një bashkëpunim tjetër nga Black Eyed Peas, Ozuna dhe J.Rey Soul me këngën “Mamacita” që qëndroi në top listë për tre javë rresht.

Kjo këngë shënon dhe debutimin e Dua Lipës në top listat latine dhe kryeson në cdo top listë latine në Billboard.

LEXO EDHE:

Back to top button