Dua Lipa magjeps me paraqitjen e saj, në setin fotografik të një reviste të njohur

Dua Lipa magjeps me paraqitjen e saj, në setin fotografik të një reviste të njohur

Këngëtarja shqiptaro-britanike Dua Lipa dha një intervistë dhe realizoi një set fotografik mbresëlënës për numrin e prillit të revistës “Elle”.

Në fotografinë e parë, ajo shkëlqeu në një fustan të zi mini me dekolte në formë zemre, të plotësuar me çorape blu pastel që u harmonizuan me sfondin, së bashku me taka të larta të zeza. Stili i flokëve në formë bufi i dha një stil retro që kujton ikona si Amy Winehouse dhe Priscilla Presley.

Në imazhin e dytë, Dua Lipa shfaqet me flokë të drejtuara dhe të kuqe e veshur me një ansambël të tërë të zi që përbëhet nga një minifund i kombinuar me një bluzë me rrjetë dhe çizme të larta deri në gju që theksojnë këmbët e saj, duke përçuar një përzierje të sensualitetit dhe sofistikimit, shkruan Marca.

Foto: Elle

Për pamjen e tretë, ajo veshi një body-suit të zi shik me mëngë të fryra. Ajo i rregulloi flokët drejt dhe zgjodhi një paletë ngjyrash kafe dhe të hirta për makijazhin e saj, të shoqëruar me një buzëkuq që nënvizoi buzët e saj të plota.

Gjatë sesionit fotografik, Dua Lipa ishte veshur me veshje nga marka të njohura përfshirë: “Marc Jacobs”, “Dior”, “Haimana” dhe “Tiffany & Co”.

Foto: Elle

Në intervistën e saj me “Elle”, Dua Lipa diskutoi udhëtimin e saj të vetëzbulimit dhe theksoi cilësitë që ajo i admiron tek vetja. Ajo thelloi në procesin krijues pas këngës së saj ‘Training Session’, duke theksuar rëndësinë e vetëdijes dhe fuqizimit.

Duke reflektuar mbi jetën e saj pas turneut të fundit, Dua Lipa zbuloi se si ka përparësi lumturinë pavarësisht kritikës nga fansat.

Foto: Elle

Duke shikuar përpara, ajo është duke u përgatitur për lansimin e albumit të saj të ardhshëm studio titulluar ‘Radical Optimism’. Kohët e fundit, revista “Time” e njohu atë si një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë, duke theksuar ndikimin e saj të madh në skenën globale/Telegrafi/

Foto: Elle
Foto: Elle
Foto: Elle
Foto: Elle
Foto: Elle

LEXO EDHE:

Back to top button