Dua Lipa tërhoqi vëmendjen në sfilatën në Itali, ja pse!

Dua Lipa tërhoqi vëmendjen në sfilatën në Itali, ja pse!

Pas koncertit spektakolar në Pula, Dua Lipa është nisur drejt Italisë për të ndjekur sfilatën e markës “Jacquemus”, ku ka mahnitur sytë me një fustan blu gjysmë transparent.

Shtëpia franceze e modës festoi përvjetorin e 15-të dhe hapjen e një butiku të ri në bregdetin italian dhe në shfaqje morën pjesë shumë zonja të famshme.

 

Njëra prej tyre ishte Dua, e cila mbërriti me një fustan blu të çelët byrynxhyk që zvarritej në dysheme, me të brendshmet e saj të dukshme nën materialin gjysmë transparent. Bëhet fjalë për një pjesë nga koleksioni i ri i markës, të cilin e ka kombinuar me një çantë ngjyrë burgundy dhe sandale të zeza me taka të hapura.

Ajo ka mbajtur edhe syze dielli dhe për këtë rast është stiluar nga Jaleel Weaver, e cila njihet më së shumti për bashkëpunimin e tij me Rihanna-n.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

Pas vitesh pune me stilistin Lorenzo Posocca, Lipa u bë klienti më i fundit i famshëm i Weaver në 2024. Ai stiloi fillimisht Lipën për Met Gala në maj, duke e veshur me një krijim të Marc Jacobs.

Sa i përket punës me Simon Jacquemus, ata kanë qenë në marrëdhënie të mira ndër vite, Dua është e ftuar e rregullt në shfaqjet e tij, madje ka marrë pjesë në dasmën e stilistit në vitin 2022.

 

 

 

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button