Edhe ambasadori italian viziton Prekazin: Vazhdojmë të mbështesim pavarësinë e Kosovës

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, njëjtë si kolegu i tij britanik Nicholas Abbott, e ka vizituar sot Kompleksin Memorial të Jasharajve në Prekaz. Orlando tha se vizitoi Prekayin për të nderuar sakrificën e Jasharajve,

- Advertisment -

Në lidhje me: Ambasadori britanik në Prekaz: Kosova ka guximin të përballet me të kaluarën përmes sundimit të ligjit

“Iu bashkova shembullit të sotëm të Nicholas Abbott për të nderuar Memorialin e Jasharajve në Prekaz për të kujtuar ndërhyrjen humanitare që çoi drejt pavarësisë. Italia ishte në krah të kosovarëve në vitin 1999. Ne vazhdojmë të mbështesim Pavarësinë e Kosovës dhe të drejtën e qytetarëve të saj për të jetuar në një vend të lirë dhe demokratik”.

LEXO EDHE:

Back to top button