‘Elf’ do të kthehet në kinema më 17 nëntor për të festuar 20 vjetorin e filmit

‘Elf’ do të kthehet në kinema më 17 nëntor për të festuar 20 vjetorin e filmit

Filmi klasik i Krishtlindjeve “Elf” do të rikthehet në kinema në mes të nëntorit për të festuar 20 vjetorin e tij.

Filmi i njohur do të vazhdojë të jetë i disponueshëm edhe në platforma të ndryshme transmetimi, por fansat do të kenë mundësinë të rijetojnë të kaluarën duke e parë në teatrin e tyre lokal.

Elf është një film komedi amerikan i Krishtlindjeve i vitit 2003 me regji të Jon Favreau dhe shkruar nga David Berenbaum.

Ai luan Will Ferrell si Buddy, një njeri i rritur nga kukudhët e Santa, i cili mëson për origjinën e tij dhe shkon në qytetin e Nju Jorkut për të takuar babanë e tij biologjik. James Caan, Zooey Deschanel, Mary Steenburgen, Edward Asner dhe Bob Newhart shfaqen në role dytësore.

LEXO EDHE:

Back to top button