Erë e fuqishme në Dalmaci, valë deri në gjashtë metra

Uragani në rajonin qendror të Dalmacisë shkaktoi valë në det të hapur deri gjashtë metra të larta, ndërsa në pjesën bregdetare ishin midis dy dhe tre metra, transmeton Alsat.

- Advertisment -

Stacioni meteorologjik në Marjan regjistroi goditje të shumë të fuqishme të erës në zonën e Splitit për disa orë, njoftoi Instituti Hidrometeorologjik i Splitit.

Për shkak të kushteve të liga të motit, disa linja trageteve në Detin Adriatik janë ndërprerë, njoftoi Klubi Kroat i Automjeteve këtë mëngjes.

 

LEXO EDHE:

Back to top button