Filipçe: Mbaj maskë dhe mbroj shëndetin publik

Unë mbaj maskë sepse kujdesem për të dashurit e mi, sepse i respektoj punëtorët shëndetësorë dhe mbroj shëndetin publik, shkroi në Facebook ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook.

- Advertisment -

– Mbajtja e maskës mbrojtëse është aktualisht mënyra më e thjeshtë dhe më e sigurtë për të luftuar pandeminë. Secili prej nesh ka përgjegjësi, shkroi Filipçe.

Ministri apelon që të gjithë qytetarët të respektojnë masat për mbrojtje nga COVID-19.

LEXO EDHE:

Back to top button