[FOTO] 40 vjet më vonë – nuk ka fustan më të bukur dhe më seksi se ai i veshur nga Michelle Pfeiffer

I mëndafshtë, sensual dhe joshëse, fustani i veshur nga Michelle Pfeiffer ende konsiderohet si një nga më të bukurit.

Nëse ju kujtohet filmi “Scarface” me të njohurin Al Pacino në rolin e Tony Montana-s, bukuroshja Michelle Pfeiffer në rolin e Elvira Hancock sigurisht që tërhoqi vëmendjen.

Ajo tërhoqi vëmendjen e gangsterëve të filmit, veçanërisht Tony Montana, i cili nuk ishte imun ndaj bukurisë dhe sharmit të saj.

Kur luante rolin e Elvirës, ​​Mishel ishte vetëm 25 vjeçe, madje 40 vite më vonë ende mbahet mend veshja e saj legjendare joshëse.

 

 

 

Fustani blu e mëndafshtë që magjepsi Montanën është kthyer në një kult për të gjithë shikuesit e këtij filmi.

Krijimi femëror dhe magjepsës me një dekolte të thellë të zbukuruar me diamante fallco, një të pasme të hapur mbresëlënëse dhe një të çarë deri tek ijet nuk la askënd indiferent.

 

 

 

Fustani u frymëzua nga glamuri i Hollivudit i viteve ’30, pra stili i Jean Harlow dhe minimalizmi i veshjes në fakt kontribuoi në rritjen e apelit seksi sepse çdo detaj ishte zgjedhur me kujdes. 

E mbani mend këtë veshje dhe sa ju pëlqen?

 

LEXO EDHE:

Back to top button