FOTO + VIDEO | Pamje e mahnitshme: Një grup parashutistësh vendosin një rekord të ri në “parashutizëm”

FOTO + VIDEO | Pamje e mahnitshme: Një grup parashutistësh vendosin një rekord të ri në "parashutizëm"

Një ekip prej 41 parashutistësh nga qendra e parashutës Skydive Langar u kombinuan për të krijuar parashutin më të madh të formimit sekuencial në Mbretërinë e Bashkuar ndonjëherë, raportoi BBC .

“Hedhja me parashutë në grup përfshin pjesëmarrësit që mbahen me njëri-tjetrin për të krijuar forma ndërsa bien me shpejtësi rreth 193 kilometra në orë,” tha Skydive Langar.

Ata vendosën rekordin duke bërë dy formacione të njëpasnjëshme në qiell duke përfshirë të gjithë pjesëmarrësit, 41 – kërcyesit më britanikë që kanë përfunduar ndonjëherë hedhje me parashutë të njëpasnjëshme në formacione.

Menjëherë pas kësaj, ata thyen rekordin e tyre duke formuar tre formacione radhazi.

Organizatori i ngjarjes Will Cook tha: “Është e mahnitshme të kemi arritur këtë rekord të ri dhe ne shpresojmë se kemi frymëzuar parashutistë të tjerë që të ndjekin shembullin tonë dhe të vazhdojnë ta shtyjnë sportin përpara.”

Foto: Printscreen/ Instagram/ Skydive Langar
Foto: Printscreen/ Instagram/ Skydive Langar
Foto: Printscreen/ Instagram/ Skydive Langar
Foto: Printscreen/ Instagram/ Skydive Langar

LEXO EDHE:

Back to top button