Fotot e reja të Donald Trump janë hit në “X”: “Lutuni për grimierin e tij”

Fotot e fundit të Donald Trump të bëra në New Hampshire janë bërë virale në rrjetet sociale.

Lëkura e tij tërhoqi vëmendjen më të madhe – shumë shkruajtën se nuk e kishin të qartë nëse Trump e kishte tepruar me pluhurin apo kremin vetë-rrezitës.

 

 

“Çfarë po ndodh me fytyrën e Trump?” Normalisht është portokalli, por kjo ngjyrë duket e sëmurë”, “Lutuni për grimierin e Trump”, “Çfarë ndodhi këtu?”, “Duket sikur ai qëndroi për orë të tëra me fermerët francezë para bashkisë”, janë disa nga komentet në “X”.

Për kujtesë, Donald Trump fitoi zgjedhjet paraprake republikane në New Hampshire, duke fituar kështu nominimin presidencial republikan për herë të tretë. Ai mundi rivalen e tij Nikki Haley në një gjendje ku ajo kishte shanset më të mira kundër tij.

Associated Press dhe rrjetet televizive shpallën fitoren e Trump menjëherë pas mbylljes së qendrave të votimit, bazuar në rezultatet e hershme dhe exit poll. Edhe pse vetëm dy shtete kanë votuar deri më tani, fitorja e Trump në zgjedhjet paraprake nënvizon dominimin e tij në parti.

LEXO EDHE:

Back to top button