Gafa e re e Bidenit

Në intervistën e gjerë për CNN, Biden për bisedën mbante një copë letër me teza të shkruara, e cila në një moment i ra nga dora

Në një intervistë për CNN, presidenti amerikan Joe Biden foli për një sërë temash aktuale, nga kërcënimi bërthamor i Rusisë dhe Putinit deri te recesioni dhe marrëdhëniet me Arabinë Saudite. Në një moment i ka rënë nga dora një copë letër, në të cilën mesa duket janë shkruar udhëzimet për bisedën me gazetarin. Mikpritësi i tij u përkul menjëherë për t’i dhënë atij fletën.

Në dorën tjetër, Biden mbajti një stilolaps.

Ky nuk është rasti i parë i tillë. Disa muaj më parë, shtypi ekspozoi Biden-in kur publikuan foto të udhëzimeve që ai i dha Shalabakhter gjatë një takimi me zyrtarë të lartë të energjisë në Shtëpinë e Bardhë. Fotoreporterët e kapën duke mbajtur një letër me udhëzime se çfarë të bënte dhe të thoshte gjatë takimit.

Gjithashtu, së fundmi pas një fjalimi në konferencën e Fondit Global në Nju Jork, ai tentoi të largohej nga skena, por gjërat nuk shkuan sipas planit. Ai filloi në drejtimin e gabuar, papritmas u ndal dhe shikoi përreth i hutuar. Komentet ishin se ai ishte krejtësisht i humbur në skenë.

Në publik po bëhen gjithnjë e më shumë gafa të Bidenit, të cilat sipas ekspertëve tregojnë për përkeqësim të aftësive njohëse të presidentit. Kujtojmë se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, më 20 nëntor do të festojë 80-vjetorin e lindjes.

 

LEXO EDHE:

Back to top button