Gjashtë rregulla që duhet të ndjekin fëmijët e Ronaldos, e treta do t’ju tronditë

Çdo prind dëshiron më të mirën për fëmijën e tij dhe futbollisti i famshëm Cristiano Ronaldo nuk bën përjashtim. Sulmuesi i njohur ka standarde të larta kur bëhet fjalë për rritjen e tyre dhe theksi është kryesisht në një mënyrë jetese të shëndetshme dhe ndjekje të një diete të planifikuar rreptësisht.

Kujtojmë se futbollisti ka lindur fëmijën e tij të parë në vitin 2010, djalin Cristiano Ronaldo Jr. , dhe nuk ka dashur të zbulojë asnjëherë identitetin e nënës, e cila nuk është fare e përfshirë në jetën e djalit. Në qershor të vitit 2017, Ronaldo solli në jetë binjakët Eva dhe Mateo me ndihmën e një nëne surrogate dhe në nëntor të të njëjtit vit, ai pati edhe një vajzë, Alana , me të fejuarën e tij, Georgina Rodriguez. Në prill të vitit 2022, Georgina lindi një tjetër palë binjake – djalin Angel dhe vajzën Bella , por për fat të keq, djali vdiq pak pas lindjes.

Le të shohim se si Ronaldo dhe Georgina i rrisin pesë fëmijët e tyre.

1. Cristiano Ronaldo Jr stërvit futboll për disa orë në ditë

Në dokumentarin e Netflix I Am Georgina, futbollisti i famshëm theksoi rëndësinë e shfaqjes së dashurisë dhe dashamirësisë ndaj fëmijëve dhe se ai kurrë nuk do t’i detyronte ata të bëjnë asgjë. Nga ana tjetër, djali i tij stërvit disa orë në ditë dhe Ronaldo shtoi në të njëjtin dokumentar se djali i tij mund të bëhet një futbollist i madh nëse i përkushtohet këtij sporti. Gjithashtu, djali mësoi nga babai të lahej me ujë të ftohtë dhe të mos hante ushqime të shpejta.

2. Ronaldo dhe fëmijët e tij kanë një mënyrë jetese të shëndetshme, por rigoroze

“Unë praktikoj një dietë të pasur me proteina, me shumë karbohidrate të shëndetshme, drithëra, fruta dhe perime dhe shmang ëmbëlsirat”, e përshkroi dikur portugezi dietën e tij. Gjithashtu, Ronaldo nuk konsumon kurrë pije të gazuara dhe pi shumë ujë çdo ditë dhe kjo mënyrë të ushqyeri vlen edhe për pjesën tjetër të familjes së tij.

3. Fëmijët e Ronaldos ushtrohen pasi kanë ngrënë ëmbëlsira

Pavarësisht dietës së planifikuar rreptësisht, fëmijët e Ronaldos mund të shijojnë herë pas here një delikatesë. Në gusht të vitit 2016, Ronaldo postoi një video të atëherë gjashtë vjeçarit Ronaldo Jr. duke vrapuar në një rutine, duke thënë: “Ne hëngrëm akullore, tani është koha për të ushtruar”.

4. Ronaldo investon në edukimin e fëmijëve të tij

Fëmijët e Ronaldos janë regjistruar në një shkollë prestigjioze për “milionerët” në Portugali, e cila konsiderohet si një nga më të mirat në vend, konfirmuan këtë vit mediat portugeze.

5. Fëmijët e Ronaldos kanë nevojë për shumë hapësirë ​​dhe privatësi

E fejuara e Ronaldos, Georgina, ka përmendur në dokumentar se familja e tyre ka nevojë për luks jo vetëm në shtëpi, por edhe kur udhëtojnë.

“Ne kemi nevojë për shumë dhoma, një pishinë private, qasje të lehtë në një marinë që mund të strehojë një varkë të vogël dhe një pjesë më të madhe toke, kështu që ne nuk duhet të largohemi nga vila nëse duam t’i çojmë fëmijët për një shëtitje.” tha Georgina.

6. Ronaldo zbaton një regjim të rreptë higjienike në familjen e tij

Aktiviteti fizik dhe dieta e Ronaldos nuk janë të vetmet gjëra që duhet të ndjekin fëmijët e tij, ajo vlen edhe për higjienën personale. Kështu, një futbollist ka shpërndarë një herë në Instagram një video ku kontrollon nëse të gjithë të vegjëlit e tij i kanë larë duart para se të hanë.

Dhe Georgina nuk mund të bëjë atë që dëshiron

Ndonëse për një kohë të gjatë shkruhej se Georgina merr 100 mijë euro xhepi në muaj nga i dashuri i saj, e vërteta është se këto para janë të destinuara kryesisht për fëmijët. Kjo paguan për ushqime speciale për ta, trajnime, shkollë dhe gjithçka tjetër që u nevojitet. Ajo që mbetet, Georgina mund të shpenzojë për veten, por kjo nuk është e gjitha.

 

LEXO EDHE:

Back to top button