Hapet hoteli prej ari, nga muret te ushqimi


Në hotelin “Dolce Hanoi Golden Lake”, kafja shërbehet me filxhan floriri dhe relaksi ofrohet me vaskë floriri. Në fakt, në hotelin më të ri në Hanoi, Vietnam, pak gjëra nuk janë prej floriri.

Me një kosto prodhimi prej 200 milionë dollarë, i ndërtuar me pllaka të mëdha ari 24-karatësh, në hotel edhe pishina, muret e brendshme dhe tualeti është i gjithi në flori.

Një natë në hotelin 25-katësh kushton 250 $ dhe floririn, rezidentët, do ta gjejnë edhe në ushqime, falë një “përbërësi të fshehtë”, pretendojnë pronarët.

Pandemia e koronavirusit nuk ka ndaluar hapjen e hotelit, që gjithsesi mendon se do të tërheqë turistë dhe vizitorë nga viti i ardhshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button