Horoskopi për datën 15 mars

Horoskopi për datën 15 mars

Dashi

Një koleg ka nevojë për këshilla ose informacion. Ata po bëjnë pyetje për një situatë të kaluar me shpresën se kjo do t’i ndihmojë të përballen me një krizë aktuale. Ju keni informacionin që ata kërkojnë, por dëshironi të ndani pak informacion me ta.

Demi

Nuk po e përdorni mjaftueshëm fjalën. Po filloni të ndiheni të mbingarkuar nga kërkesat e njerëzve përreth jush. Nuk duhet të ndiheni sikur keni nevojë të bëni gjithçka që pritet ose kërkohet nga ju, veçanërisht nëse kjo ju bën të shqetësuar dhe të lodhur.

Binjakët

Jeni të prirur të largoheni për disa ditë me familjen tuaj. Nëse idetë do të jenë shumë të kushtueshme, gjithmonë mund të organizoni diçka më pak të shtrenjtë. Edhe nëse të tjerët nuk janë në gjendje të gjejnë kohën për t’u larguar, ju mund të mendoni të bëni një pushim vetëm, për t’u larguar nga e gjithë kjo.

Gaforrja

Nëse keni nevojë për dikë që t’ju bëjë një nder, gjithçka duhet të bëni është ta kërkojë atë. Ju keni qenë gjithmonë aty për të tjerët dhe ata do të duan t’ju shpërblejnë për mirësinë tuaj. Ju mund të jeni dëshmitar i një skene që e bën të duket sikur një mik apo fqinj ka një lidhje të fshehtë, por perceptimi do jetë gabim.

Luani

Njerëzit që nuk kanë aq imagjinatë sa ju do të përpiqen t’ju ndalojnë të veproni sipas disa ideve tuaja, por mos u ndalni. Ju mund dhe do të provoni se sa realiste janë planet tuaja. Marrëveshja me një koleg do t’ju shkaktojë pak zhgënjim, por do të këmbëngulni.

Virgjëresha

Do të duket sikur mund të humbisni një mundësi të mirë nëse nuk i përgjigjeni shpejt një oferte apo ftese. Dikush që po përpiqet t’ju shtyjë për të dhënë një përgjigje të shpejtë, po mendon vetëm se çfarë mund të përfitojë nga ky bashkëpunim.

Peshorja

Shefi juaj ose një koleg do t’ju kërkojë t’i bëni një nder. Kjo është diçka për të cilën njerëzit e tjerë kanë thënë jo. Edhe nëse ata janë shumë të sjellshëm me ju, mos lejoni që t’ju mashtrojnë duke menduar se ata kanë ndryshuar dhe mos u ndjeni të detyruar t’i ndihmoni.

Akrepi

Papritmas do të shihni një mënyrë për të zgjidhur një problem në punë. Zgjidhja duket kaq e qartë tani saqë mund të ndiheni të turpëruar që nuk e keni menduar më herët. Një koleg do t’ju besojë disa informacione sekrete.

Shigjetari

Dikush di si t’ju ngacmojë imagjinatën dhe të tërheqë interesin tuaj. Ata do të bëjnë që një mundësi të tingëllojë shumë e mirë për ta humbur. Frenoni shpirtin tuaj impulsiv veçanërisht kur ka rreziqe.

Bricjapi

Përgjegjësitë po ju mbajnë të zënë. Të ardhurit në ndihmë të një të afërmi do t’ju detyrojë të lini në pritje angazhimet profesionale. Ju nuk e kishit kuptuar se sa pak kohë i keni dhënë familjes suaj kohët e fundit dhe do të dëshironi ta bëni këtë tani.

Ujori

Do të mendoni për të mirat dhe të këqijat e përfundimit të një marrëdhënieje biznesi apo romantike. Mund të funksionojë nëse ndryshoni pak drejtim si ekip, por a është kjo ajo që dëshironi vërtet? Njerëz të tjerë nuk po i shohin gjërat njësoj si ju dhe ndoshta ju nuk do të gjeni kurrë një mënyrë për të rënë dakord.

Peshqit

I gjithë planifikimi juaj i kaluar duket se po shkon keq kur njerëzit e tjerë kundërshtojnë marrëveshjet që po bëni. Dy miq që zakonisht shkojnë mirë së bashku, po zihen për diçka shumë të parëndësishme. Kjo ju bën të pyesni veten nëse diçka ka ndodhur që ata nuk ju kanë thënë.

LEXO EDHE:

Back to top button