Horoskopi për datën 17 janar

Horoskopi për datën 17 janar

Dashi
Mund t’ju duhet të ndaloni një angazhim afatgjatë. Do të ketë një sërë arsyesh për këtë. Nëse e shikoni që nuk mund të nxirrni asgjë nga kjo, nuk do të dëshironi të shpenzoni më kohë, para apo përpjekje në këtë drejtim.

Demi
Do të jeni pragmantik përpara ofertave dhe mundësive, edhe nëse disa nuk ishin planifikuar apo pritur. Nëse ndiheni të tërhequr papritur nga një propozim pune që ju bëhet sot, mësoni më shumë rreth tij. Një mik i vjetër do të presë ndihmë për një problem të ndërlikuar, por a dëshironi vërtet të përfshiheni?

Binjakët
Nëse e keni të vështirë të paguani faturat e energjisë dhe të tjera të shtëpisë, mos kini turp të kërkoni ndihmë. Një i afërm bujar mund t’ju japë disa para për t’ju ndihmuar të kaloni këtë fazë të vështirë. Kujtojini vetes se nuk jeni i vetmi në këtë varkë dhe ka shumë njerëz që të kuptojnë.

Gaforrja
Trajtimi preferencial që merrni nga shefi juaj ose një epror tjetër ka të bëjë shumë me përpjekjet tuaja të palodhura në të kaluarën. Ju po merrni vetëm atë që meritoni, kështu që injoroni çdo koment të poshtër që vjen nga një koleg ziliqar. Nëse një miqësi ka qenë pak e tensionuar kohët e fundit, prisni që retë së shpejti të largohen për të sjellë pak diell.

Luani
Po bëni çmos për të menaxhuar financat tuaja dhe për t’ia dalë mbanë. Një trajnim i vogël shtesë mund t’ju mundësojë të merrni përsipër një lloj pune tjetër. Disa vendime që duhen marrë shumë shpejt do të rezultojnë në nxitjen e ndryshimeve brenda familjes. Do të ndiheni gati për këtë.

Virgjëresha
Mbajini dyshimet tuaja për veten nëse keni dyshime për t’u bashkuar me dikë për një përpjekje të përbashkët. Sapo të fillojë kjo punë, do të zbuloni se ata janë të aftë për këtë punë dhe e dinë se çfarë po bëjnë.

Peshorja
Rreth jush ka një ajër paksa të dyshimtë që do t’ju bëjë më vigjilentë se zakonisht. Dikush ka plane që po përpiqet t’i mbajë fshehur nga ju dhe kjo është arsyeja pse ata po bëjnë çmos për të shmangur shoqërinë tuaj.

Akrepi
Synimi juaj është të arrini një qëllim të vendosur vetë. Ju gjithashtu shpresoni të rregulloni punët e mbetura nga e kaluara. Dikush do t’ju pengojë qëllimisht. Lëreni ato në vend të dukshëm që t`i keni para syve dhe të kujtoheni për to.

Shigjetari
Debatet për paratë duket se nuk po ju çojnë askund. Nëse ju dhe një partner nuk jeni dakord për një çështje romantike, ose financiare, nuk ka gjasa të gjeni një kompromis shumë shpejt. Duket se thjesht nuk mund ta shihni këndvështrimin e njëri-tjetrit. Madje mund të ndodhë që nuk do të pajtoheni kurrë.

Bricjapi
Ndonjëherë mund të duket sikur nuk bie kurrë shi, por bie në fakt. Një mosmarrëveshje, ose problem që shfaqet tani, kur të shikoni më vonë këtë ditë, do të duket sikur ishte i pashmangshëm. Konflikti po ndërtohet prej disa kohësh dhe durimi i dikujt ka arritur pikën e vlimit. Ata duhet të nxjerrin hapur mendimet e tyre.

Ujori
Një projekt komunitar në të cilin përfshiheni do të jetë emocionalisht dhe shpirtërisht përmbushës. Ky është shansi juaj për t’u lidhur me njerëz nga të gjitha sferat e jetës. Mund t’ju duhet të hidhni një vështrim më të thellë në standardet tuaja të jetesës.

Peshqit
Punët që duhet të bëni mund të mos jenë ato që i përballoni me kënaqësi, por do të përvishni mëngët, vetëm për t`i hequr qafë. Një i afërm që ju ka mërzitur shumë kohë më parë do të kërkojë falje për sjelljen e tij në të kaluarën. Ju mund të mendoni se kjo është një falje që duhet të ishte bërë shumë kohë më parë.

LEXO EDHE:

Back to top button