Horoskopi për datën 2 maj

Horoskopi për datën 2 maj

Dashi

Tregimi i respektit dhe mirësjelljes ndaj zyrtarëve në takimet e biznesit dhe funksionet profesionale do të kultivojë marrëdhënie më të shëndetshme. Jini të durueshëm me një zyrtar kokëfortë. Përdorni sharmin tuaj të lindur për t’i fituar ata. Një ekzekutiv i fuqishëm do t’ju ofrojë një pozicion të mirë pune. Do të jetë stimuluese të punosh me një ekip të ri.

Demi

Nëse pranimi për të marrë më shumë angazhime nuk do t’ju lërë kohë për veten, jini të gatshëm ta refuzoni këtë kërkesë. Përgjegjësitë shtesë tashmë kanë filluar të dëmtojnë shëndetin tuaj. Duhet të delegoni detyra aty ku mundeni. Ju duhet më shumë kohë për aktivitetet që ju pëlqejnë.

Binjakët

Vazhdoni të bëni më të mirën dhe do ta kuptoni se nuk mund të bëni më shumë se kaq. Festoni arritjet e vogla. Mund ta kaloni gjithë jetën duke pyetur se ku shkoi keq, ose pse nuk ishit mjaftueshëm të mirë për dikë. Shqetësimi është humbje energjie.

Gaforrja

Një plan përmirësimi që është vënë në zbatim po funksionon. Tani po shihni rezultate që mund t’ia shtoni këtyre ideve. Dikush pret të dëgjojë nga ju. Çdo vonesë e mëtejshme mund të shkaktojë konfuzion dhe keqkuptime. Nëse nuk doni të humbisni një mundësi të mirë, tregoni se jeni të interesuar.

Luani

Do t’ju ofrohet një shans për të marrë pjesë në një sipërmarrje në të cilën keni shpresuar të përfshiheni. Nuk do të doni ta humbisni këtë mundësi përrallore. Një ndryshim në përgjegjësitë e karrierës do të nënkuptojë nevojën për të rishikuar detyrimet familjare dhe sociale. Mos u habitni kur të dëgjoni disa ankesa.

Virgjëresha

Dikush do të kërkojë falje për kohët e fundit. Mosmarrëveshjet do të zgjidhen. Pranoni faljet dhe pranoni që të kaluarat të jenë të kaluara. Nëse keni menduar të mësoni më shumë për një temë për të cilën keni qenë gjithmonë i interesuar, filloni të shikoni se ku dhe si mund të filloni me këtë.

Peshorja

Shikoni çfarë thoni pasi disa njerëz janë të prirur t’i marrin gjërat që janë thënë në mënyrë të gabuar. Jini të kujdesshëm për atë që bëni pasi dikush mund të interpretojë gabimisht atë që sheh dhe thashethemet që do të fillojnë të përhapen për ju janë krejtësisht të pavërteta.

Akrepi

Nuk duhet të ndiheni fajtorë për refuzimin e një ftese, sepse nuk mund ta arrini atë në datën e caktuar. Ju mund të mirëprisni një shans për t’u shkëputur nga turma e zakonshme duke e ditur se ky do të jetë shansi juaj për të provuar aktivitete dhe sfida të reja.

Shigjetari

Ju duhet kohë për të njohur personalitetet dhe metodat e njëri-tjetrit nëse jeni duke bashkuar forcat me dikë me të cilin nuk keni punuar më parë. Jini të durueshëm. Edhe nëse jeni nervoz për përfshirjen në diçka të re, relaksohuni dhe lejojini vetes të bëni disa gabime përpara se të ndiheni rehat me këtë.

Bricjapi

Nëse gjithçka që merrni nga një mik apo koleg është kritika për planet dhe idetë tuaja, përgjigjja është të ecni vetëm. Ju me të vërtetë nuk keni nevojë për mbështetjen ose shoqërinë e tyre. Refuzoni që dikush t’ju detyrojë të hiqni dorë nga një detyrë që është kuptimplotë për ju.

Ujori

Një mik nuk do ta trajtojë me shumë dashamirësi faktin që keni plane të tjera dhe nuk mund të shkoni me sugjerimet e tyre. Nëse ata vazhdojnë të presin që ju të hiqni dorë nga ajo që po bëni për ta, mund të pyesni nëse kjo marrëdhënie po bëhet e ngadaltë. Një person manipulues po përfiton nga ju.

Peshqit

Keni besuar tek personi i gabuar. Tani e kuptoni që u keni thënë shumë dhe tani ata ju kanë tradhtuar. Faji që po ndjeni është se keni injoruar dikë që ka vërtet rëndësi. Ata do t’ju falin.

LEXO EDHE:

Back to top button