Horoskopi për datën 20 tetor

Horoskopi për datën 20 tetor

Dashi

Propozimet që janë bërë dhe vazhdojnë të bëhen duken emocionuese. Dikush po ju shtyn për një përgjigje. Duhet të mësoni më shumë përpara se të përgjigjeni. Ju gjithashtu duhet të jeni praktik dhe t’i mbani të dyja këmbët të mbështetura fort në tokë.

Demi

Mund të mbështeteni te familja juaj për të gjetur idetë më të mira. Kur duket se nuk arrini të gjeni zgjidhje, ata përreth jush do t’ju ndihmojnë ta kompensojnë atë, ndërsa ndajnë mendimet dhe sugjerimet e tyre. Në biznes, vazhdoni të jeni të kujdesshëm ndaj dikujt që ka sharm të tepruar.

Binjakët

Nëse hezitoni të pranoni një ofertë të pazakontë, pyesni veten: çfarë është ajo që ju pengon ta bëni këtë? Nëse kjo është diçka që do të dëshironit vërtet të bënit, kapeni këtë shans me të dyja duart. Në biznes, do të takoni dikë për të cilin keni dëgjuar shumë nga të tjerët, por nuk jeni njohur ende.

Gaforrja

Kohët e fundit jeni frenuar, i pasigurt nëse duhet apo jo të tregoni ndjenjat tuaja. Tani ka më shumë kuptim të jesh i sinqertë me të tjerët. Në këtë mënyrë do të kuptoni se jeni të sinqertë me veten dhe me ata me të cilët po kaloni më shumë kohë. Një miqësi platonike mund të vendoset në një bazë më intime nëse kjo është ajo që të dy e dëshironi vërtet.

Luani

Ana ambicioze e natyrës suaj është ndezur. Ju ndiheni edhe më të vendosur se më parë për të arritur një qëllim që dikush ju thotë se është jashtë mundësive tuaja. Nuk ka rëndësi se sa orë duhet të shpenzoni për të arritur këtë qëllim, ju jeni të vendosur të provoni se mund ta bëni atë.

Virgjëresha

Mendja e një kolegu nuk është e qartë në punë. Puna nuk do të shkojë ashtu siç e keni planifikuar, por ju po bëni përparim të arsyeshëm dhe kjo është e rëndësishme. Do të ndjeni se disa njerëz kanë probleme personale që nuk duan t’i diskutojnë.

Peshorja

Nuk mund të mbështeteni te një familjar apo koleg për të marrë vendime të mira. Ata kanë bërë disa gabime kohët e fundit dhe do të jenë të lumtur që ju të bëni disa zgjedhje për ta. Zhvillimet e reja në lagjen tuaj do të tërheqin interesin tuaj. Një mik do të dëshirojë të bashkohet me ju në diçka që do të preferonit ta bënit vetë.

Akrepi

Mundësia për të fituar disa aftësi të vlefshme pune do t’ju bëjë të lumtur. Përveç shijimit të kësaj sfide për të mësuar një teknikë të vështirë, do të kënaqeni edhe duke u përzier me njerëz të ndryshëm.

Shigjetari

Një provë e besnikërisë është të qëndrosh pranë dikujt në kohët e mira dhe të këqija. Ju mund të ndiheni të detyruar të anuloni disa marrëveshje sociale për të kënaqur një partner. Duke shkuar përtej thirrjes së detyrës për një mik do të hapet rruga për një marrëdhënie më të mirë. Ka një sërë mënyrash për të kapërcyer keqkuptimet.

Bricjapi

Një i afërm që është i pakujdesshëm me paratë e tij vazhdon të vijë tek ju për hua. Jeni të frustruar duke u dhënë atyre para kur ato nuk kthehen kurrë. Ju nuk mund të financoni stilin e jetës ekstravagante të një personi tjetër. Nëse keni mundësi ta bëni këtë, blini më mirë për veten.

Ujori

Kostot e anëtarësimit në një klub ekskluziv apo organizatë profesionale po rriten. Ju keni filluar të ndjeni se shpenzimet nuk ia vlejnë atë që po merrni prej tyre. Jeni gjithnjë e më i irrituar për mënyrën sesi disa njerëz ju marrin si të mirëqenë, duke u grumbulluar më shumë mbi supet tuaja me kalimin e ditëve.

Peshqit

Puna në grup frymëzon imagjinatën tuaj. Ndarja e pikëpamjeve dhe ideve do të jetë stimuluese dhe emocionuese. Mund t’ju kujtohet një ëndërr që nuk e keni menduar prej vitesh. Nuk është tepër vonë për të ndjekur qëllimet që dikur duhej t’i linit mënjanë për shkak të angazhimeve të tjera.

LEXO EDHE:

Back to top button