Horoskopi për datën 23 dhjetor

Horoskopi për datën 23 dhjetor

Dashi
Gjykimi juaj është i mirë dhe nëse ju takon të bëni zgjedhje në lidhje me punën, do të merrni vendime të informuara. Ju mund t’i besoni shefit tuaj ose një kolegu kur ata thonë se mund të mbështeteni tek ata për të mbajtur një sekret. Trajtojini problemet në lidhje me çështjet ligjore, të parave dhe të punës kur ato lindin.

Demi
Një i afërm i moshuar nuk do të jetë i prirur të përballet me të vërtetën. Ju e shihni rëndësinë e trajtimit të kësaj çështje tani dhe jo më vonë. Do ta thoni ashtu siç është edhe nëse dikush nuk dëshiron ta dëgjojë. Një koleg do t’ju bëjë një ofertë në kohë. Kjo do t’ju ndihmojë të zgjidhni një situatë të vështirë në të cilën jeni gjendur.

Binjakët
Keni disa gjëra për të menduar. Kjo është e vështirë të bëhet kur ka kaq shumë shpërqendrime që ndodhin rreth jush. Bisedat ju interesojnë edhe pse e dini se keni gjëra të tjera për të bërë. Një kohë e qetë vetëm do të mirëpritet më vonë gjatë ditës.

Gaforrja
Besojini intuitës suaj. Do të jetë e vështirë t’u shpjegoni të tjerëve se si ndiheni, por mos i injoroni instinktet tuaja. Mund të mos jetë menjëherë e dukshme, por ju po ndjeni diçka që ende nuk është nxjerrë në shesh. Nëse ndonjë gjë ju bën të ndiheni të shqetësuar, largohuni.

Luani
Ka shumë thashetheme në ajër. Ju mund të habiteni se sa shumë një fqinj beson se është e vërtetë. Ju nuk jeni aq sylesh dhe do ta merrni gjithçka që dëgjoni me pak kripë.

Virgjëresha
Çfarëdo që të provoni, do ta arrini. Edhe pse çështjet e biznesit sjellin një shkallë konfuzioni, ju do të jeni në gjendje ta zgjidhni këtë shpejt. Jo vetëm kjo, por ju po merrni rezultate. Puna e palodhur do të sjellë shpërblimet e saj të drejta. Mendërisht dhe fizikisht jeni në krye.

Peshorja
Nuk ka gjasa të ketë paqe në shtëpi derisa të dorëzoheni tek një i afërm më i ri që do diçka nga ju. Mund të duket sikur të gjithë po përfitojnë nga bujaria juaj. Dikush që jep shumë pak, por merr shumë, ka filluar t’ju mërzitë. Ju mund të bëni pa miq të tillë.

Akrepi
Një formë testi apo ekzaminimi po vjen në një të ardhme jo shumë të largët. Në vend që të shqetësoheni për të, përgatituni për të. Duke ditur se keni bërë gjithçka që mundeni për të treguar veten në një dritë pozitive, do të reduktojë ankthin. Një njoftim në një ngjarje sociale në mbrëmje do t’i befasojë të gjithë.

Shigjetari
Jeni të prirur të refuzoni një ftesë sociale ose udhëtimi. Kjo nuk ndodh sepse nuk doni të shkoni, por jeni të vetëdijshëm për të gjitha angazhimet e tjera që duhet të përmbushni. Megjithatë, sa më shumë të mendoni për të, aq më shumë do t`ju tërheqë ideja dhe madje mund të anuloni marrëveshje të tjera për ta përshtatur atë.

Bricjapi
Një problem që lind sot do të zgjidhet më lehtë se sa e imagjinon kushdo. Zgjidhja është shumë më afër se sa mendoni, megjithëse do t’ju duhet një mik që mendon shpejt për t’jua vënë në dukje këtë. Shqetësimet e shtëpisë dhe ato financiare janë në mendjen tuaj, ndërsa bëni çmos për të mbajtur buxhetin e Krishtlindjeve që i keni caktuar vetes më herët.

Ujori
Jeni duke marrë përsipër shumë për shkak të mungesës në vendin e punës. Ju ndiheni të sigurt për aftësinë tuaj për t’i menaxhuar të gjitha, edhe nëse situata duket paksa e padrejtë. Sigurohuni që të këmbëngulni që një marrëveshje është e përkohshme. Mendoni për të ardhmen dhe pasojat afatgjata të angazhimeve aktuale.

Peshqit
Nivelet tuaja të energjisë janë të larta dhe po e keni të lehtë gjithashtu të përqendroheni. Ju jeni duke ardhur me disa ide imagjinative ndërsa punoni drejt një qëllimi të veçantë. Jeni të vendosur për ta arritur këtë qëllim dhe ka shumë gjasa që ta arrini. Nuk ju ndalon, sot.

LEXO EDHE:

Back to top button