Horoskopi për datën 29 shkurt

Horoskopi për datën 29 shkurt

Dashi

Edhe pse jeni të tërhequr për të zgjedhur vetminë në përpjekje për të shmangur dikë me të cilin keni debatuar kohët e fundit, mund të kërkoni shoqërinë e një miku inteligjent. Biseda tërheqëse do ta mbajë mendjen tuaj larg nga një dilemë personale.

Demi

Një partner ose i afërm shpreson se ju do të mbështesni planet e tyre për të bërë pushime ose për të vizituar familjen që jeton larg. Nëse kjo është diçka për të cilën ata kanë menduar për një kohë, do të jetë e rëndësishme për ta, kështu që të paktën përpiquni të dukeni sikur jeni të interesuar.

Binjakët

Do të jetë e turpshme të kërkosh ndihmë pasi të dalësh vullnetar për të marrë përsipër një detyrë të madhe. Sapo të kuptoni se kjo punë është përtej aftësive tuaja, pranoni se keni vlerësuar gabimisht aftësitë tuaja. Nëse luftoni vetëm, thjesht do ta bëni një rrëmujë të madhe.

Gaforrja

Një situatë në të cilën ndodheni tani pasqyron pothuajse saktësisht një vizion ose një ëndërr të përsëritur. Kjo ngjarje do të ndihet pothuajse e mbinatyrshme, por është jeta reale dhe nëse nuk bëni dallimin midis faktit dhe fantazisë, mund ta gjeni veten në telashe.

Luani

Kostoja e ca pushimeve ekzotike nuk do të miratohet nga partneri apo familjarët. Kjo temë tërheq vëmendjen tuaj. Ju dëshironi të dini më shumë, por disa aktivitete do t’i mbani sekret për momentin.

Virgjëresha

Ju e dini që po punoni për një çështje që nuk është një problem i madh. Duhet të pranoni pse. Lodhja, puna e tepërt dhe tensioni mund të bëjnë që problemet të ekzagjerohen në mendjen tuaj. Mendoni për delegimin e disa përgjegjësive.

Peshorja

Veproni me qetësi dhe logjikë kur përballeni me një dilemë të papritur dhe një situatë e çuditshme do të dalë në avantazhin tuaj. E keni të vështirë të kuptoni një mik apo i afërm që këmbëngul të kapet pas të shkuarës kur ka shumë në të tashmen për të cilën duhet të jenë të lumtur.

Akrepi

Ju e dini që po bëni zgjedhjet dhe vendimet e duhura edhe nëse kjo do të thotë ndryshime të mëdha që do të vijnë. Përfundimi i një marrëdhënieje do t’ju hapë rrugën për mundësi të reja në të ardhmen. Keni një ditë interesante.

Shigjetari

Duhet të jeni krenarë për mënyrën se si i keni trajtuar financat edhe nëse jeni të lodhur duke numëruar vazhdimisht qindarkat. Nuk do t’ju kënaqë kur një pajisje prishet dhe ju duhet të gjeni para për ta rregulluar atë.

Bricjapi

Dikush nuk po e tërheq peshën në shtëpi ose në rrethin tuaj shoqëror. Atyre duhet t’u thuhet se nuk jeni më të gatshëm të shfrytëzoheni. Është koha për t’u ashpërsuar në punë ose në planin financiar. Refuzoni t’i jepni para hua dikujt që nuk jua kthen kurrë.

Ujori

Njerëzit po mbështeten tek ju dhe për këtë arsye nuk mund të injoroni asnjëherë përgjegjësitë tuaja të punës dhe ato sociale. Ju do të dëshironit të ndiheni të lirë të bëni atë që dëshironi të bëni, kur dhe ku, por mund ta bëni këtë vetëm nëse nuk keni askënd tjetër për të menduar përveç vetes.

Peshqit

Pranoni një sfidë që ju emocionon dhe përqafoni energjinë kozmike të këtij viti të brishtë. Ju mund të pyesni veten nëse keni aftësinë për të arritur një qëllim të caktuar. Nuk do ta zbuloni kurrë nëse nuk provoni. Ju keni fillime të reja për të pritur me padurim tani.

LEXO EDHE:

Back to top button