Horoskopi për datën 7 mars

Horoskopi për datën 7 mars

Dashi

Po inkurajoni një partner, ose mik të ngushtë të ndajë ndjenjat e tij. Kjo do të komplikohet. Nëse nuk e bëni këtë bisedë, do ta keni më të vështirë ta mbani këtë marrëdhënie të ekuilibruar. Ju po e shikoni këtë situatë me një lente që po mjegullon shumë nga detajet.

Demi

Ka shumë gjëra të reja që dëshironi të bëni. E vetmja gjë që ju pengon janë konsideratat financiare. Nuk do të duhet shumë për t’ju shkëputur nga angazhimet e përditshme kur jeni të shqetësuar dhe të mërzitur.

Binjakët

Jeni gati të bëni disa ndryshime të mëdha në jetën tuaj. Këto duhet të pasqyrojnë interesa të reja, qëllime të reja dhe ambicie afatgjata. Familjarët mund të mos e kuptojnë pse jeni kaq të përqendruar në aktivitetet e jashtme kur ka shumë gjëra në shtëpi.

Gaforrja

Jeni të zhgënjyer që përpjekjet tuaja për të kënaqur dikë nuk kanë pasur sukses. Ata ende nuk janë të lumtur. Mos u shqetësoni se si mund t’i përmbushni pritshmëritë e tyre. Gjithsesi, ka çdo mundësi që shpresat e tyre të jenë realiste. Ju keni bërë më të mirën.

Luani

Jeni të vendosur të zbuloni më shumë informacion për një ngjarje të kaluar. Keni shpenzuar mjaft kohë duke kërkuar nëpër kujtimet tuaja. Dëshira për të zbuluar të vërtetën mund të kthehet në një obsesion dhe mund të mos e dini kurrë historinë e plotë. Kthejini mendimet tuaja në të tashmen. Ndaloni përpjekjet për të rishkruar të kaluarën.

Virgjëresha

Nëse po parashikoni një ngarkesë më të madhe se zakonisht, nuk do të habiteni nëse do të tërhiqeni për t`ia dalë. Kujdes nga nxitimi. Puna shumë shpejt, ose pa menduar me kujdes mund të çojë në një gabim serioz.

Peshorja

Një partner apo mik është gati të vazhdojë përpara. Ata po shohin të ardhmen afatgjatë. Ju e dini se ata duan që ju të mbështesni miqtë e tyre dhe e kuptoni nevojën e tyre për të eksploruar në mundësi të reja. Kjo është një luftë për ju kur diçka thellë brenda vetes ju bën të ndiheni të ngecur në të kaluarën.

Akrepi

Keni disa gjëra që duhet të bëni. Qëllimi juaj, me fillimin e ditës do të jetë t’i largoni këto nga rruga. Ju nuk do të keni synuar ta lejoni veten të tërhiqeni nga drejtimi, por kur të shfaqet një mundësi interesante, emocionuese dhe e vetme, ju mund ta falni veten që nuk i qëndroni besnik qëllimit tuaj fillestar.

Shigjetari

Vërejtjet e dikujt do të shkaktojnë një reagim të madh emocional pasi ju kujtohen ngjarjet në të kaluarën. Një mënyrë për të rifituar qetësinë tuaj do të jetë të bëni dallimin midis një kujtimi dhe asaj që po ndodh këtu dhe tani.

Bricjapi

Ju keni një reputacion të mirë për kryerjen e detyrave. Njerëzit e dinë se nëse bëni një premtim, do ta mbani atë. Kjo është arsyeja pse ata do të shikojnë nga ju që të merrni më shumë përgjegjësi. Mos e teproni duke vendosur shumë në axhendën tuaj. Mundohuni të mbani pak kohë vetëm për veten.

Ujori

Ruajtja e humorit do t’ju ndihmojë të përballoni ndryshimin e rrethanave. Ju dëshironi të shfrytëzoni çdo mundësi që ju del, por kjo është e pamundur. Në vend të kësaj, mendoni se çfarë jeni realisht në gjendje të bëni.

Peshqit

Jeni duke hedhur poshtë shqetësimet tuaja dhe po fshiheni nga bota. Një mosmarrëveshje me dikë për të cilin kujdeseni, ju bën të tërhiqeni në guaskën tuaj. Jeni duke shmangur situatat që ju bashkojnë dhe nuk doni të flisni për ndjenjat tuaja. Megjithatë, të flasësh hapur do t’i japë personit tjetër një shans për t’u përgjigjur.

LEXO EDHE:

Back to top button