Ish-asistentja padit Kanye West: Ajo pretendon se ai i dërgonte mesazhe me përmbajtje eksplicite

Vetëm dy muaj pasi një ish-punonjës akuzoi reperin Kanye West për diskriminim dhe ngacmim, ish-asistentja Lauren Pisciotta e ka paditur atë për ngacmim seksual.

Pisciotta filloi të punojë me West në 2021 në fillimin e linjës së tij të modës Eazy dhe iu ofrua 1 milion dollarë për këtë punë, sipas Page Six . Kushti i vetëm ishte që ajo të ishte në dispozicion të reperit 24 orë në shtatë ditë në javë, gjë që ajo e pranoi.

Sipas padisë, Kanye West ishte “në dijeni” për “prezencën e saj të fortë në mediat sociale (Instagram dhe OnlyFans). Para se të punonte me West, Pisciotta fitonte rreth 1 milion dollarë në vit përmes OnlyFence, por reperi i kërkoi asaj të fshinte llogarinë e saj në platformë, gjë që ajo e bëri në vitin 2022.

Foto: Instagram/Lauren Pisciotta

Në këmbim, West e ngriti pagën e saj në 2 milionë dollarë në vit dhe më pas dyshohet se filloi t’i dërgonte mesazhe të qarta me tekst menjëherë pas kësaj.

“E shihni, problemi im është se unë dua të qij, dhe pasi ta qij atë – dua që e dashura ime të më thotë se sa mirë e kam qij. Pastaj dua që ai të më tradhtojë”, thuhet në një nga mesazhet e supozuara që West i ka dërguar asaj.

West dyshohet se i dërgoi asaj mesazhe për dëshirat e tij të qarta seksuale, si dhe foto dhe video të tij duke bërë seks me gra të tjera, dhe Pisciotta dyshohet se kishte marrë foto intime nga punonjësit “aktualë dhe të mëparshëm” të Izzy.

Kanye West / Foto: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Në padi, ajo pretendon se West masturboi gjatë bisedave të tyre telefonike dhe vuri në dukje se muzikanti e pyeste gjithmonë nëse mund të dëgjonte atë që po bënte.

Përveç këtyre gjërave, ai i përmendi asaj në mënyrë të përsëritur madhësinë e organeve të tij gjenitale dhe dyshohet se e detyroi atë “të hiqte kardiganin e saj ndërsa ishte në zyrë, duke pretenduar se ishte ‘mbulim i tepërt'”, thuhet në padi.

Ndonëse ajo u bë “menaxhere e personelit” në Easy në shtator 2022, dy muaj më vonë kontrata e saj u anulua dhe iu ofruan tre milionë dollarë, të cilat ajo e pranoi. Por ata dyshohet se nuk e kanë paguar kurrë atë shumë, që është një tjetër pjesë kyçe e padisë.

LEXO EDHE:

Back to top button