Jada Pinkett Smith pranon se shuplaka famëkeqe në “Oscars” e bëri lidhjen e saj me Willin ‘më të thellë se romanca’

Jada Pinkett Smith pranon se shuplaka famëkeqe në “Oscars” e bëri lidhjen e saj me Willin ‘më të thellë se romanca’

Jada Pinkett Smith ka treguar se si dinamika e martesës së saj me Will Smith ndryshoi pasi ai goditi Chris Rock me shuplakë në “Oscars” vitin e kaluar.

Dyshja ishin të ndarë fshehurazi gjashtë vjet para incidentit, dhe Jada rrëfeu: “Nuk e mendoja në një milion vjet që ai do të ngrihet në skenë dhe kjo ka të bëjë me mua!”.

Duke folur për revistën Red, ajo shtoi: “Ajo është kur marrëdhënia juaj bëhet më e thellë se romanca apo gjithë kjo që vjen me martesën”.

“Isha shumë e shqetësuar për Willin. Dhe kuptova në atë moment se, sado sfiduese që mund të jetë marrëdhënia jonë, unë do të jem gjithmonë pranë tij, pavarësisht se çfarë”, tha ajo.

Në ceremoninë e 94-të të ndarjes së çmimeve të “Oscar”, Will doli në skenë dhe e goditi Chrisin me shuplakë pasi komediani bëri një shaka për Jadan për shkak të kokës së saj tullac kur ajo kishte zbuluar së fundmi se vuante nga alopecia.

Ndërsa ajo dhe Will jetonin të ndarë në atë kohë, Jada shpjegoi se ata gjithmonë kanë mbështetur njëri-tjetrin, aq më tepër tani që janë ndarë.

“Ne po tërhiqemi nga njëri-tjetri për ta dashuruar njëri-tjetrin në mënyrë që të mund të ndihemi në një mënyrë të caktuar për veten tonë, për t’u ndarë dhe gjetur më pas pavarësinë tonë emocionale, për t’u takuar më pas në mes”, thotë ajo në lidhje me marrëdhënien e tyre.

“Të mësosh se si të paraqitemi për veten është të shfaqesh për personin tjetër. Ka qenë një proces i thellë mësimi se si të duash”, tha Jada.

Ndërsa Jada ka qenë e hapur për kompleksitetin e martesës së tyre, ajo zbuloi se nuk preferon të përdorë tituj ‘konvencional’ të marrëdhënieve për të përshkruar bashkimin e tyre.“Unë përpiqem të qëndroj larg termave konvencionale si “martesa”, sepse njerëzit kanë një ide shumë specifike për të dhe unë nuk jam në biznesin e përpjekjes për ta ndryshuar atë. Më pëlqen të kaloj kohë me mua dhe më pëlqen të kaloj kohë me familjen time dhe kaq. Nuk kam dëshirë të bëj asgjë tjetër përveç kësaj”, shpjegon ajo.

Dëshira për të mos ndjekur konvencionalen erdhi që në ditët e para të romancës së tyre, me Jada duke rrëfyer se nuk kishte asnjë iluzion se Hollywood nuk do të kishte ndikim në marrëdhënien e tyre.

“Unë nuk do të shkoja në një martesë në fillim të të 20-ave, në Tinseltown – Will është një nga aktorët më të kërkuar në botë – duke menduar se ishim të përjashtuar nga nevoja për t’u përballur me tundimet e pashmangshme … nuk dua ta luaj atë lojë”, zbulon ylli.

Jada po përqendrohej gjithashtu në zhvillimin e karrierës së saj dhe duke mos u reduktuar në të quajtur ‘gruaja e Will Smith’, një emërtim që ajo e konsideron ‘të bezdisshëm’.

Në vitet e mëvonshme fokusi ka qenë në gjetjen e ekuilibrit në jetën e saj personale dhe karrierën, me Jada që zbuloi “Më duhej të bëhesha vërtet e qëndrueshme në atë që ishte prioriteti im”.

“Në fund të ditës, kjo ishte familja ime. Kjo nuk përshtatet me atë që e bën një grua të fuqishme dhe të pavarur? Lëreni një grua të vendosë vetë se çfarë është e rëndësishme për të”, tha ajo.

Pavarësisht përpjekjeve të saj më të mira, Jada zbuloi se ndihet e keqkuptuar dhe kjo është arsyeja pse u ndje e detyruar të shkruante librin me kujtime, “Worthy”.

Ndërsa ajo kaloi 18 muaj duke shkruar librin, duket se po performon dobët në disa lista kryesore të librave më të shitur.

Jada e publikoi librin më 17 tetor, dhe ai arriti të zë vendin e tretë në listat e Amazon për javën e 22 tetorit, i cili rendit 20 librat më të shitur dhe më të lexuar të javës.

Por në listën kryesore të librave më të shitur të Amazon, Worthy kishte rënë në vendin e 81-të që nga e marta, sipas Newsweek.

Deri në mbrëmjen e së mërkurës, ajo kishte zbritur tre vende të tjera në vendin e 84-të.

LEXO EDHE:

Back to top button