Jennifer Lopez ‘shpërthen’ në të qara gjatë dokumentarit, ja çfarë na zbulon!

Jennifer Lopez ‘shpërthen’ në të qara gjatë dokumentarit, ja çfarë na zbulon!

Jennifer Lopez ka zbuluar se është “prekur dhe goditur” nga një partner i mëparshëm. Këngëtarja, e martuar tashmë me aktorin Ben Affleck, tregon se ka qenë viktimë e dhunës në marrëdhënien e saj në një dokumentar të ri, të titulluar “The Greatest Love Story Never Told”.

Ajo thotë: “Të të rrëzojnë dhe të trajtojnë në këtë mënyrë nuk është e këndshme. Kurrë nuk kam qenë në një marrëdhënie ku jam goditur, falë Zotit, por sigurisht jam trajtuar keq dhe kam pësuar disa gjëra të tjera jo të pëlqyeshme. E vështirë. Përçmuese”.

Ajo shton: “Më shumë se një vend i ndjeshëm për mua të jem”, shkruan The Sun.

Një mik i përgjigjet: “Është një udhëtim personal, që do të lidhet me shumë gra që pësojnë abuzime. Po flisni për gra që pranojnë më pak se atë që meritojnë”.

Ndër marrëdhëniet e saj të mëparshme, J Lo, 54 vjeçe, është martuar tre herë dhe ka qenë në lidhje me një numër të madh të yjeve të njohur. Megjithatë, ajo nuk specifikoi se kush e kishte keqtrajtuar.

Në dokumentar, ajo vazhdon: “Ka pasur njerëz në jetën time që thanë ‘Te dua’ dhe pastaj nuk bënë gjëra që ishin në përputhje me fjalën dashuri”.

“Duhej të prekja fundin, ku je në situata të pakëndshme dhe të dhimbshme deri sa më në fund thuash, ‘Nuk e dua këtë më’”.

Foto: The Sun

Duke folur për jetën e saj në dashuri në dokumentarin e publikuar sot, ajo thotë: “Unë kam qenë martuar katër herë tashmë. Jam e sigurt që njerëzit duke parë nga jashtë më thoshin, ‘Çfarë problemi ka kjo vajzë?’.

“Ajo që paraqesha për botën ishte, ‘Oh, kjo nuk funksionoi dhe është mirë dhe unë jam mirë dhe ata janë mirë dhe ishin të mrekullueshëm dhe unë isha e mrekullueshme’. Dhe gjithçka ishte lloj lloj budallallëku”.

J-Lo vazhdon: “Nuk po luhatesha në jetën time profesionale. Mendoj se kisha kontroll mbi atë dhe për këtë arsye i vura shumë përpjekje. Por kur shkoja në shtëpi në mbrëmje, dhe kur merresha me jetën time dhe demonët e mi dhe marrëdhëniet e mia, ishte një luftë e vërtetë”.

Ylli i “Jenny From The Block” e veshur me një fustan dhe bluzë të leshit ngjyrë kafe, shfaqet në premierën e filmit në Los Angeles të hënën, pasi u pa duke u puthur me Benin, 51 vjeç, në fillim të ditës.

Ajo filloi lidhjen me Benin në vitin 2002, por ata u ndanë vetëm tri ditë para martesës së planifikuar në vitin 2003, para se të bashkoheshin në vitin 2021 dhe të kurorëzoheshin në Las Vegas vitin e ardhshëm.

Duke folur për kohën e tyre të ndarë, ajo thotë: “Për ato vite ishte shumë e vështirë, sepse nuk ndjeva se humba dashurinë e jetës sime, ndjeva se humba mikun më të mirë që kisha pasur ndonjëherë”.

“Dhe nuk mund të flisja me të për shumë vite dhe kjo ishte pjesa më e vështirë”, tha J-Lo.

Edhe Ben shfaqet në dokumentar dhe krahason betejat e tij me alkoolizmin me luftën e gruas së tij për sukses. Ai shpjegon: “Jennifer ndjehej e braktisur emocionalisht si fëmijë”.

Foto: The Sun

“Është e vështirë të shohësh dikë që ka një jetë profesionale shumë të suksesshme dhe në Instagram duket sikur jetojnë jetën më të lumtur në botë”, vazhdon aktori.

“Gjëja që zbulon, siç bëni edhe me alkoolin, është se nuk ka mjaft alkool në të gjitha dyqanet e pijeve në botë për të mbushur atë ndjesi”.

“Në rastin e Jenniferit, nuk mendoj se ka mjaft ndjekës ose filma ose regjistrime ose çfarëdo prej asaj për të mbushur atë pjesë të saj që ende ndjen një nevojë dhe dhimbje. Fundja, kjo është puna që duhet të bësh vetë”.

Duke i bërë lavdërime Benit, 51 vjeç, dhe duke përballuar lotët, J-Lo ndan edhe: “Ajo që tha dhe çfarë pa tek unë, dhe ajo që më bëri të besoja për veten time, vjen vetëm nga dashuria. Sepse askush tjetër nuk mund të më kishte bërë të shoh këtë për veten time. Është shumë prekëse”.

Foto: The Sun

Ajo shton: “Sepse nuk mendoja shumë për veten time dhe kështu bota nuk mendoi shumë për mua”.

Superylli vazhdon të shpjegojë se si Ben ishte frymëzimi për albumin e saj të prodhuar në mënyrë të pavarur, “This Is Me…Now”, dhe se ajo i kishte lexuar ekipit letrat e dashurisë së Benit për të gjatë procesit.

Ajo gjithashtu pranon se Ben ndihej “i pakëndshëm” për t’u rikthyer në qendër të vëmendjes dhe për të qenë në qendër të dokumentarit të saj.

Foto: The Sun

Ajo thotë: “Unë nuk mendoj se [Ben] është shumë i kënaqur me mua duke bërë gjithë këtë”.

“Por ai më do, ai e di që jam artiste dhe do të më mbështesë në çdo mënyrë që të mundet, sepse ai e di që nuk mund të më ndalosh të bëj muzikën që kam bërë… ai nuk dëshiron të më ndalojë. Por kjo nuk do të thotë se ai ndihet rehat të jetë muza (frymëzimi)”.

Pas ribashkimit në vitin 2022, çifti u martua në një martesë luksoze pak muaj më vonë, organizimi i së cilës kushti jo më pak se një milion funte.

LEXO EDHE:

Back to top button