Kate Middleton është rikthyer në rrjetet sociale: Princesha ndau një postim emocionues, i pari që kur zbuloi se kishte kancer

Princesha britanike Catherine (42) ka folur për herë të parë në rrjetet sociale pas njoftimit se është diagnostikuar me kancer

Ajo iu referua sulmeve të fundit në Australi. Për të kujtuar, një burrë 40-vjeçar vrau me thikë gjashtë persona në një qendër tregtare në Sidnei gjatë fundjavës. Nga gjashtë të vrarët, pesë janë gra. Më vonë, një peshkop u sulmua gjithashtu në një kishë në Sidnej.

“Jemi të tronditur dhe të pikëlluar nga ngjarjet e tmerrshme në Sydney. Mendimet tona janë me të dashurit e atyre që vdiqën, ata të prekur nga kjo situatë dhe heronjtë e shërbimeve të urgjencës që rrezikuan jetën për të shpëtuar të tjerët”, thuhet në deklaratën e nënshkruar nga Princesha e Uellsit dhe Princi William.

Si për kujtesë, Princesha Catherine zbuloi një muaj më parë se ishte diagnostikuar me kancer pas operacionit në stomak në janar. Në videon emocionuese, ajo ka treguar se po merr kimioterapi si një metodë parandaluese për të parandaluar përhapjen e sëmundjes.

“Në janar, unë bëra një operacion të madh abdominal në Londër dhe në atë kohë gjendja ime u konsiderua jo kanceroze. Operacioni ishte i suksesshëm. Megjithatë, testet pas operacionit treguan praninë e kancerit. Prandaj, ekipi im mjekësor më këshilloi që t’i nënshtrohesha një raundi të kimioterapisë parandaluese dhe tani jam në fazat e hershme të atij trajtimi”, tha 42-vjeçari i familjes mbretërore britanike.

 

LEXO EDHE:

Back to top button