Koalicion ndërmjet BDI-së dhe Alternativës? – Flet Arbër Ademi

Koordinatori i Grupit Parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arber Ademi, në emisionin Rruga Drejt, ka folur se a do të ketë një koalicion të mundshëm ndërmjet BDI-së dhe Alternativës, duke qenë se një pjesë e mirë e kësaj të fundit kanë qenë të afërt me partinë e Ali Ahmetit në të kaluarën, shkruan Alsat.

“Ne jemi të përcaktuar të ndajmë përgjegjësi brenda këtij mandati sepse me të vërtetë jemi në një moment historik dhe të rëndësishëm për vendin e Qeverinë. Qështja se a do të ketë listë të përbashkët, nuk është diskutuar fare, të paktën në bazë të informacioneve që unë i kam”, ka thënë Arbër Ademi./ Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button