Kongresistja amerikane i ndan mirënjohje të veçantë Dritan Abazoviqit

Kongresistja amerikane i ndan mirënjohje të veçantë Dritan Abazoviqit

Kongresistja amerikane Nicole Malliotakis i dorëzoi mirënjohje të veçantë kryeministrit malazez në largim, Dritan Abazoviq.

Lajmin e bëri të ditur, vet Abazoviq në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Në fjalimin e saj në Kongresin amerikan në New York, ajo lavdëroi rezultatet e tij në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, e cila po ashtu inkurajoi atë të vazhdojë mbajtjen e marrëdhënieve të mira midis SHBA-ve dhe Malit të Zi.

LEXO EDHE:

Back to top button