Koronavirusi në Shqipëri, 14 viktima në 24 orët e fundit

14 janë viktimat nga Covid-19 në Shqipëri, në 24 orët e fundit. Ndërkohë, autoritetet njoftojnë për 1105 raste të reja me koronavirus, nga 4092 testime.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë ju bën apel qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjienën vetjake, dhe respektoni vëtizolimit kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19, vetëm kështu mund të frenohet përhapja e COVID-19.

- Advertisment -

 

 

 

 

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button