Kosovë, 6 të vdekur dhe 320 raste të reja me COVID-19

6 të vdekur dhe 320 raste të reja me COVID-19 janë raportuar gjatë 24 orëshit të fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se Prishtina prin nga numri i rasteve pozitive. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 269 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 49.982 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.324.

 

LEXO EDHE:

Back to top button