fbpx

Kosovë, asnjë viktimë dhe 97 raste të reja me koronavirus


Pas një kohe të gjatë Kosova ka regjistruar ditën e parë pa asnjë rast të vdekjes nga koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 481 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 97 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk janë raportuar raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

LEXO EDHE:

Back to top button