Kostovski: Zaev sot luante rolin e policit

Përfaqësuesi i VMRO-DPMNE-së, Darko Kostovski në paraqitjen e tij të sotme në “Programin 200” duke komentuar deklaratat e sotme të kryeministrit Zaev, pas paraqitjes së Sasho Mijallkovit në Prokurori, tha këto deklarata dëshmojnë se pushteti ka instaluar polici private dhe gjyqësorë privat.

- Advertisment -

“Është e qartë se policia…pak më parë Zaev luante edhe rolin e policit duke thënë se ai kishte udhëhequr hetimet, nëse i keni ndjekur deklaratat e tij. Praktikisht ne kemi polici private dhe gjykatë private për momentin, kjo është e pranueshme për shtet feudal, në një shoqëri moderne, kjo do të thotë shtet i dështuar”, theksoi Kosotovski.

LEXO EDHE:

Back to top button